Bu Senenin Şampiyonu Kim Olacak? Kim Düşecek?

 Yeni yıl, yeni oyuncular, yeni isimler, 2018 Şampiyonluk Ligi Kış Mevsimi, bildiğiniz üzere 20 Ocak’ta başlıyor. Bakalım takımlar ne durumda?

 20 Ocak‘ta başlayacak olan 2018 sezonunun hazırlıklarını takımlar tamamladı sayılır. Daha önceki yazılarımızda, takımların yaptığı transferleri ve kadrolarını yazmıştık, şimdi ise ligi bir gözden geçirelim istedik. Başlangıç olarak ligin geçen sezona göre daha rekabetçi geçeceğini söylemek mümkün. Ülkemizde gittikçe gelişen e-spor‘la birlikte, takımlara yapılan yatırımda aynı orantıda büyüyor. Geçen sezon ligimize gelip, harikalar yaratan Koreli oyunculara bu sezon daha fazla yatırım yapıldı. Galakticos haricinde, bütün takımlar kadrosuna Güney Koreli oyuncu aldı ki bu isimler küçük isimler de değil. Küçük bir ihtimal de olsa Koreli yatırımı fiyaskoyla sonuçlanırsa, ligimiz için hiç de hoş olmaz.

 Her sene olduğu gibi bu sene de Kış Mevsimini BAUSupermassive mi kazacanak? yoksa son şampiyon 1907 Fenerbahçe mi? diye sormak isterdik sizlere. Fakat bu seneye tüm takımlar çok büyük transferlerle girdi. BAUSupermassive, formdan düşen Naru‘nun yerine GBM‘i, Rogu‘nun yerine Irean‘ı getirmişti. Naru da Team Aurora‘nın yeni midlaner’ı oldu böylece. Takımların Koreli kapmaca yarışını bir kenara bırakıp, birde takımların durumlarına bakalım.

 BAUSupermassive, kurulduğu günden itibaren kazandığı Kış Mevsimi‘nin, bu sene de favorisi. BAUSupermassive‘in bu yarıştaki en büyük rakibi ise son şampiyon, 1907 Fenerbahçe Esports olacak gibi. Boğalar, lige bomba gibi bir başlangıç yapmak için Güney Kore’ye kampa gitti. Belli ki 1907 Fenerbahçe ekibine TBF şampiyonluğu yetmemiş. Bu iki takım birbiriyle yarışa dursun, son yıllarda sahnelerden düşen Dark Passage‘dan bahsedelim. 2017 yılına kadar, TBF’yi diğer takımlara bırakmayan Dark Passage, geçen sezon kupayı 1907 Fenerbahçe‘ye kaptırmıştı. Bunun üzerine kadrosunu tamamen yenileyen ekip, bu sezona iyi başlamak istiyor. Dark Passage demişken akla gelen takım, ligimizin ilk şampiyonu HWA Gaming. HWA lige bu sezon tekrardan yükseldi. Geçen sezon küme düşen HWA, hak ettiği yere, Şampiyonluk Ligine geri döndü. Fakat ligde yapılan transferlerden sonra HWA kadrosunun çokta iyi olduğunu söylemek mümkün değil. HWA ile aynı kaderi paylaşan Galakticos için de aynı şeyleri söylemek mümkün. Galakticos, kadrosunda Koreli bulundurmayan tek takım konumunda. HWA ve Galakticos sanırsam ligde kalma mücadelesi için yarışacak. Team Aurora, Youth Crew ve Royal Bandits‘te ligin sürpriz takımlarından olabilir. Royal Bandits‘in, LCK‘da yılın genç oyuncusu seçilen, Faker‘ın “bu adam oynuyor bee” dediği Cepted‘ı kadrosuna katması, herkesi heyecanlandırdı. Team Aurora ise her sene olduğu gibi ligin güçlü ekiplerini beklenmedik bir anda mağlup edebilecek güçte. Son olarak YouthCrew Esports. Yeni isim ve logosuyla lige devam edecek olan ekip, Koreli oyuncularıyla bu sene şampiyon olmak istiyor.