NA LCS Takımları Atağa Kalktı! İşte Transfer Söylentileri ve Gerçekleşen Transferler

2017 LoL Şampiyonası
Kupa

NA LCS Takımları sezonu kapattılar. Dolayısıyla şu an stratejilerini gözden geçiriyorlar ve en iyi kadroya sahip olabilmek için savaşıyorlar. Şimdi sizlerle birlikte NA LCS takımlarının sezon sonu hareketlerini inceleyeceğiz.

Team Liquid

Liquid Logo

Team Liquid, sezon sonu itibariyle tam kadrosunu yeni sezona yazdırmaya hazır. Immortals‘dan Lee ‘Flame‘ Ho-jong ve WIlliam ‘Stunt‘ Chen dışında tüm takımla anlaşma sağladılar. Anlaşmalar Kasım ayında gerçekleşti.

Ayrıca Liquid, as kadrosundan  Jake ‘Xmithie‘ Puchero, Eugene ‘Pobelter‘ Park ve Kim ‘Olleh‘ Joo-sung’u da gelecek sezon kadrosunda tutacağını açıkladı.

En çok ilgi çeken nokta ise Team Liquid’in, yaklaşık $1m (£750.000) yani 3.8 milyon Türk Lirası değerinde sözleşmeye sahip Team SoloMid‘in efsanevi saldırı gücü taşıyıcısı Yilliang ‘Doublelift‘ Peng ile kontrat imzalayışı.

Team SoloMid

Team SoloMid Logo

Team SoloMid (TSM) ise Yilliang ‘Doublelift‘ Peng takımdan ayrıldıktan sonra yeni bir alt koridor ikilisi ile anlaşmış bulunuyor. G2‘dan Jesper ‘Zven‘ Svenningsen ve Alfonso ‘Mithy‘ Aguirre Rodriguez ile kontrat yaptı.

TSM elindeki kadroyu güçlendirmek için Dennis ‘Svenskeren‘ Johnsen’a bir teklif götürdü fakat olumlu yanıt alamadı. Olumlu yanıt alamayınca da yaz döneminin çıkışa geçen oyuncusu  Mike ‘Mike Yeung‘ Yeung’dan beklentilerini arttırdı.

Ayrıca yapılan kontratlar sonunda Soren ‘Bjergsen‘ Bjerg ve Kevin ‘Hauntzer‘ Yarnell’in gelecek sezon için takımda kalacak olmaları TSM yöneticilerini sevindirmiş gibi görünüyor.

Echo Fox

Echo Fox Logosu

Eski Kanadalı basketbolcu ve Oyuncu Rick Fox’un takımı Echo Fox’da ise gelecek sezon için köklü değişikliklere gidilecek gibi görünüyor. Gelecek sezon Echo Fox’un karşılaşmalarında, üst koridorda Jang ‘Looper‘ Hyeong-seok, orta koridorda Henrik ‘Froggen‘ Hansen ve saldırı gücü taşıyıcısı rolünde Yuri ‘KEITH‘ Jew’i izleyeceğiz.

Ayrıca Team Liquid‘in altın çocuğu Kim ‘FeniX‘ Jae-hun’da gelecek sezon Echo Fox forması giyecek.

Cloud9

Cloud9 Logo

Cloud9 hakkında çok fazla söylenti olmayan takımlardan birisi. Fakat şunu biliyoruz ki Team Liquid oyuncusu Impact fazlasıyla ilgilendiler fakat istedikleri yanıtı alamadılar.

Yine de, her ne kadar as kadrosuna transfer yapmasa da; Cloud9, akademi takımını geliştirmek için ciddi adımlar attı. Gelecek sezon akademi takımında yer alacak isimler ise; üst koridor oyuncusu Eric ‘Licorice‘ Ritchie, ormancı Raymond ‘Wiggily‘ Griffin ve Avrupalı orta koridor oyuncusu Marcin ‘Selfie‘ Wolski.

OpTic

OpTic

OpTic bu sezon NA LCS takımları arasına yeni katılanlardan ve dolayısıyla beklentileri karşılamak için gösterişli bir takım kurmak için hazırlanıyorlar. Koçları Romain Bigeard ile yollarını ayırdıktan sonra takımın başına koç Zaboutine geçti. İlk kontratları Echo Fox‘un ormancısı Matthew Akaadian‘ Higginbotham oldu. İkinci çinko ise saldırı taşıyıcısı Noh ‘Arrow‘ Dong-hyeon oldu. Bu sezon beklenenin üstüne çıkacak gibi görünüyorlar.

 

Şimdilik haberler ve söylentiler bu kadar gibi görünüyor. Elimize yeni bilgi geçtikçe sizinle paylaşacağız. Herkese bol smurf’lü oyunlar ve bol puanlı günler dileriz. Takipte kalın.