Fnatic Takımının Yeni Koçu Belli Oldu!

 Fnatic, yeni sezona da iyi bir başlangıç yapmak istiyor. En son dünya finaline çok kötü bir başlangıç ile 0-4 başlayan takım, sonrasında saldırı gücü taşıyıcıları Rekkles liderliğinde bir üst tura yükselmiş, sonrasında çeyrek finalde RNG‘ye 1-3 kaybetmişlerdi. Rekkles geçen sezonun belki de onun oynayacağı son şampiyona olduğunu söylemişti ve RNG’ye kaybettiklerinde de gözyaşlarına hakim olamamıştı.

 Şu an için Fnatic resmi web sayfasındaki takım şu şekilde:

Üst Koridor: Paul “sOAz” Bayer
Ormancı: Mads “Broxah” Brock-Pedersen
Orta Koridor: Rasmus “Caps” Winther
Nişancı: Martin “Rekkles” Larsson
Destek: Zdravets “Hylissang” Galabov
Yedek Destek: Jesse “Jesis” Le

2018 sezonun başlamasına çok kısa bir zaman kalmışken, Fnatic cephesinden yeni bir açıklama daha geldi. Çoğumuzun uzun süredir aşina olduğu, eski Copenhagen Wolves oyuncusu, yakın zamanda da G2 Esports‘un koçluğunu yapan, çok tecrübeli ve çok önemli bir ismi kadrosuna kattı. Joey “YoungBuck” Steltenpool iki sezon olmak üzere Fnatic’in koçu olacak.

Fnatic cephesinin yaptığı açıklamada, yeni sezonda takıma böylesine bir tecrübeyi aşılamaktan heyecanlı olduklarını; 2017’den itibaren yeniden yapılanan takımın da arka plandaki isimlerini güncellemekten mutlu olduklarını belirttiler.

YoungBuck cephesinden yapılan açıklamada ise, iki sezonluğuna Fnatic takımının takım direktörü olacağından dolayı mutlu olduğunu söyledi. Bu görevi ile birlikte League of Legends takımı ekibini yöneteceğini, yeni bir vizyon ve yönetim getireceğini ve sağlıklı bir takım kültürü oluşturarak Batı’nın eski ve en iyi takımı olan Fnatic takımını geri getirmeyi hedeflediğini belirtti.