Sezon Öncesi Dönem – Yenilikler

Bu yazımızda League of Legends‘in en “kırık” dönemi diye adlandırdığımız, sezon öncesi döneme bir göz atalım isterseniz?

Her sezon sonu olduğu gibi bu sene de yeni sezona eksiksiz girmek için sezona ara verip “sezon öncesi dönem” diye adlandırılan bir zaman ayırdı Riot Games. Eksiksizden kasıt ne mi? Rünlerin dengelenmesi, bu rünlerle öne çıkan,  bir diğer deyişle durdurulması zor şampiyonlar, şampiyon değerleri ve benzeri tüm alanlarda ortaya çıkan dengesizlikleri tespit edip düzeltmektir. Biz tabi ki sizlere bunları nasıl düzelteceğimizi anlatmayacağız. Bu eksiklikler ve oyunun durumu.

Rünler

Bildiğiniz üzere 7. sezonun bitişiyle birlikte olmazsa olmazımız olan, rün ve kabiliyetleri adeta ölüm ateşi pençesi gibi arkalarından su dökerek yolcu ettik. Yeni sistemde ise rün ve kabiliyet sayfası bir oldu. Ayrıca şampiyon seçim ve yasaklama ekranında istediğimiz gibi şekil verebiliyoruz.

 

30. Seviye üstü ve IP

Sezon sonuyla birlikte gelen yeniliklerden bir diğeri ise seviye sisteminde oldu. Maksimum seviye sınırı, sezon sonuna kadar 30’du. Riot Games buna da el attı. Artık seviye sınırlaması yok. Asıl müjde ise her seviye atladığımızda yeni bir ödül ve profil çerçevesi kazanıyoruz. IP konusunda ise diğerleri kadar büyük bir değişiklik yapılmadığını belirtmek gerekir. IP’ler mavi öze dönüştürüldü, artık eksik şampiyonlarınızı mavi öz ile alacaksınız. Şampiyonların fiyatlarında ise malesef bir değişiklik olmadığını söylemek isterim.

Şampiyon değerleri hakkında, ilk güncellemede bütün şampiyonların can, mana, saldırı gücü ve yetenek gücü değerleri dengelendi ama Maokai‘den tek yiyen Nişancılar mı dersin, tek Q ile B attıran Zoeler mi dersin, sanırsam bunlar Riot Games’in sezon öncesi dönemde bize yaptığı küçük şakalar…