Sezon Arası Dönemde En Çok Oynanan 10 Şampiyon!

Yeni sezona girmeden önce, sezon arası dönemde belli başlı şampiyonlar öne çıkıyor. Tek atan, ölmeyen, durdurulamayan şampiyonlar boy gösteriyor bu dönemlerde. Biz de sizler için bu şampiyonları değerlendirelim dedik. Başlamadan önce bu değerler profesyonel oyuncuların istatistiklerine göre yapılmıştır.

10- Ryze

Dünya şampiyonası sırasında metaya giren, yeni rünlerle birlikte iyice güçlenen Ryze, listemizde 10. sırada yer alıyor. Q,W,E yeteneklerinin güçlü olmasının yanı sıra, Ulti yeteneği ile diğer koridorlara şekil verebiliyor.

9- Xerath

Koridor safhasında rakibine nefes aldırmayan, oyun ilerledikçe de gücüne güç katan Xerath, listemizde 9. sırada. Yeni rünlerle birlikte güçlenen şampiyonlar arasında gösterebiliriz Xerath’ı. Meteor rünüyle girildiği zaman yetenekleriniz yetmiyormuş gibi bir de meteor hasar veriyor ve koridoru ele geçirmenizi sağlıyor.

8- Tristana

Yeni rünlerle birlikte formdan düşen Tristana, listede 8. sırada. Sezon bitmeden önce yapsaydık bu listeyi kesinlikle 1. sırada yer bulurdu kendisine. Yeni rünlerle birlikte, düz vuruşundan güç alan nişancılar sahneden indi. Tristana henüz tamamen inmese de yakın zamanda gözden kaybolabilir.

7- Alistar

Her nişancının yanında istediği, karşıya gelince üzüldüğü, dünyaları tanklayan Alistar, listemizde 7. sırada. Dünya şampiyonasında Lulu ve Janna ön plandayken, sezon bitimine doğru gözden düştüler. Bu boşluğu da yeni rünlerle birlikte dayanıklığına güç katan, saatlerce ölmeyen Alistar doldurdu. Hem takımının tank ihtiyacını karşılayan, hemde nişancısını koruyan Alistar, bir süre daha seçilmeye edilecek gibi.

6- Kha’Zix

Listemizde 6. sırada Kha’Zix bulunuyor. Yeni rünlerle birlikte, bir anda Sihirdar Vadisinde dolaşan assasinlere rastladık. Bunlardan en çok göze çarpanı ise Kha’Zix oldu. Kha’Zix’in bu yükselişinden, benim gibi nişancılar çokta memnun olmasa da ormancı arkadaşlar bu durumdan çok mutlu.

5- Miss Fortune 

Tristana‘yı anlatırken bahsettiğimiz durumdan en çok faydalanan şampiyonlardan birisi Miss Fortune, listemizde 5. sırada. Gücünü oto ataklardan alan nişancılara kıyasla, sezon arasında yetenek atışlarıyla öne çıkan nişancılara en güzel örnek Miss Fortune. Koridorda bir anda canınız yarıya iniyorsa sakın şaşırmayı. Dünya Şampiyonasında destek rolünde oynanıyorken, bir anda metaya bile tek attı.

4- Lee Sin

Listemizde, sezon arasında en çok oynanan şampiyonlardan bahsediyorduk ama her zaman en çok oynanan şampiyonlarda en üstlerde yer alan Lee Sin bu sezon arasında da listede 4. sırada. Lee Sin’in 4. sırada olmasını çok güçlü olmasından çok, sevilmesine bağlıyorum. Her ormancının 7. seviye yaptığı Lee Sin’e yeni rünler ekstra bir şey katmadı. Mobil bir şampiyon olması onu tüm listelerde üstlere taşıyan özelliği yapıyor.

3- Ezreal

Arakçı rünüyle birlikte kendini bulan Ezreal, listede 3. sırada. Yeni sezona bomba gibi giren, arakçıyla birlikte koridor safhasını çok rahat geçiren Ezreal, oyunun ileri zamanlarında, henüz savaşa girmeden rakiplerin canlarını yarıya indirebiliyor. Benden tavsiye, ban hakkınızı gönül rahatlığıyla Ezreal’e harcayabilirsiniz.

2- Jarvan IV

Youmuu’nun Hayalet Kılıcı ve Draktharr‘ın güçlenmesiyle birlikte, hem ormanda hem üst koridorda oynanabilir hale gelen Jarvan IV, en çok oynanan şampiyonlarda 2. sırada. Yeni rünlerle birlikte ormanda da büyük değişimler oldu. Suikastçi şampiyonların dışında, savaş başlatabilen, üzerinde hasar tutan, bir o kadar hasar verebilen şampiyonlar oynanıyor ormanda. Bu şampiyonlara en güzel örnek tabii ki Jarvan IV.

1- Jhin

Sezon arası dönemin, en çok oynanan şampiyonu Jhin. Jhin, hem Youmuu ve Draktharr‘dan güç alırken hem de yeni rünlerle birlikte daha mobil bir hale geldi. Durdurulması kolay olduğu kadar, en küçük hatada rakiplerini birer birer öldürebilecek güçte bir şampiyon Jhin.

Yakında bu şampiyonların oynanış rehberleri ile karşınızda olacağız. Takipte kalın…